Jak sztuczna inteligencja może promować dobro społeczne?

Sztuczna inteligencja może poprawić życie miliardów ludzi – ale tylko wtedy, gdy bezpośrednio tworzy i zapewnia wartość najbardziej potrzebującym, a nie astronomiczne zyski przedsiębiorstw i tak już dobrze prosperujących. Wykorzystując tę technologie dla dobra społecznego, dzisiejsza nowa generacja przedsiębiorców oparta na sztucznej inteligencji może przynieść trwałe i transformacyjne zmiany.

Sztuczna inteligencja jest teraz coraz bardziej obecna w podejmowaniu decyzji korporacyjnych i rządowych. I chociaż narzędzia AI są nadal w dużej mierze w rękach instytucji, które koncentrują się głównie na zysku, to ich nowe technologie mogą być równie skuteczne w promowaniu dobra społecznego.

Już teraz przedsiębiorcy badają, w jaki sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję, aby rozwiązać niektóre z najtrudniejszych wyzwań na świecie w przemyślany, kreatywny i wcześniej niemożliwy sposób oraz przyczynić się do rozszerzenia dobrobytu na grupy dotychczas marginalizowane ekonomicznie.

Sztuczna inteligencja jest najbardziej ekscytująca, gdy może zarówno absorbować duże ilości danych, jak i identyfikować dokładniejsze korelacje (i diagnostykę) i pomagać ostateczne w podejmowaniu decyzji. Ta interakcja człowiek-maszyna jest szczególnie ważna w przypadku inicjatyw mających wpływ na społeczeństwo, w których stawka etyczna jest wysoka, a poprawa życia osób zmarginalizowanych jest miarą sukcesu.

więchttp://www.kapitalmagazyn.pl/magazyn-dla-prenumeratorowej >>>

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *