Koronawirus uderzył w produkcję smartfonów w Chinach

Chiny produkują 70% wszystkich smartfonów sprzedawanych na całym świecie

Trwający kryzys koronawirusowy w Chinach mocno zakłóca lokalną produkcję paneli LCD i smartfonów, powodując wzrost cen i niedobory dostaw na całym świecie.

Chińscy wiodący producenci paneli LCD i OLED uważają, że wykorzystanie zdolności produkcyjnych fabryk LCD może zostać zmniejszone jeszcze o 20 proc. na koniec miesiąca. Obecnie pojawia się dotkliwy niedobór niezbędnych modułów LCD w Chinach, przy czym kilku zewnętrznych dostawców modułów już zaprzestało produkcji.

Fabryki te borykają się z niedoborem siły roboczej i kluczowych komponentów w wyniku nakazów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Główni chińscy dostawcy smartfonów prawdopodobnie dostarczą na rynek o pięć procent mniej smartfonów w 2020 r., niż wcześniej przewidywano, zauważa South China Morning Post, powołując się na badania przeprowadzone przez Strategy Analytics.

Ponieważ Chiny produkują 70 procent wszystkich sprzedawanych smartfonów, firma spodziewa się, że wpłynie to na globalną podaż i produkcję. Uważa się, że negatywnie wpłynie to na wyniki finansowe i notowania giełdowe takich firm jak Huawei, OPPO, Xiaomi i Vivo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *