PGNiG strategiczny dostawca dla Commercial Metals Company

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zostało strategicznym dostawcą gazu dla polskiej spółki zależnej od Commercial Metals Company – globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem, produkcją oraz przetwórstwem stali.

– Jesteśmy dumni, że PGNiG zostało strategicznym dostawcą paliwa dla tak znaczącego, międzynarodowego producenta. Jestem przekonany, że współpraca obu spółek będzie istotnym wsparciem dla realizacji ich celów biznesowych – powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych. – Podpisana umowa świadczy o konkurencyjności oferty PGNiG oraz głębokim zrozumieniu oczekiwań klientów. Jako lider polskiego rynku gazu oferujemy naszym odbiorcom produkt optymalnie dostosowany do ich potrzeb.

– W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu Stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego jakim jest CMC Poland Sp. z o.o. – powiedział Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland Sp. z o.o.


Na zdjęciu: Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych (po lewej) i Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland Sp. z o.o.

Umowa przewiduje dostawy gazu dla CMC Poland od 1 października 2019 roku do końca września 2022 roku. Zakontraktowany wolumen błękitnego paliwa może wynieść łącznie 160 mln m sześciennych.

Commercial Metals Company to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie, w tym ok. 2000 w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce zlokalizowana jest w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu a także dostawami błękitnego paliwa dla klientów strategicznych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie tworzy indeks największych spółek – WIG20.

PGNiG SA jest spółką-matką w Grupie Kapitałowej PGNiG, która działa m.in. w obszarze magazynowania, sprzedaży i dystrybucji paliw gazowych oraz płynnych, a także produkcji ciepła i energii elektrycznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *