PGNiG wesprze rozwój polskiego sektora kosmicznego

Dwunastu stażystów rozpocznie wkrótce praktyki w najważniejszych w Polsce firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest  partnerem strategicznym programu.PGNiG wesprze rozwój polskiego sektora kosmicznego.

Laureaci konkursu odbędą sześciomiesięczne staże w renomowanych polskich firmach z branży technologii kosmicznych. Do drugiej edycji programu zgłosiło się ponad 100 uczestników. Wybór stażystów to rezultat zakończonej właśnie drugiej edycji programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” organizowanej przez ARP S.A. i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK). PGNiG SA jest partnerem strategicznym programu. Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przemysł kosmiczny jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie branż na świecie. W Polsce od momentu przystąpienia do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) krajowe firmy otrzymały z jej budżetu finansowanie w wysokości około 42 mln euro. Wzmocnienie tej innowacyjnej branży jest priorytetem Polskiej Strategii Kosmicznej opracowanej przez Ministerstwo Rozwoju, która zakłada m.in. wzrost konkurencyjności sektora, stworzenie dobrych warunków dla jego rozwoju, a także budowanie kadr.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *