Analitycy przewidują, że amerykańskie 10-letnie obligacje do końca 2015r. osiągną 3 procentowy pułap.
Obecnie wynosi on 2,35 procent. Rentowność z niemieckich Bund wzrośnie do 1,25 procent z obecnego poziomu 0,8 procent, z kolei rentowność dziesięcioletnich japońskich obligacje wzrośnie z 0,5 do 0,8 procent, jak przewiduje GS.
Dolar amerykański będzie się nadal umacniał względem innych walut. Jak pokazują prognozy, do końca 2015r. osiągnie $1,15 za euro oraz 130 japońskich jenów. Dzisiaj dolar względem jena znalazł się na najwyższym od siedmiu lat poziomie osiągając pułap 117,94 jenów. Ostatnio 1 euro, używane w 18 krajach, kosztowało $1,25. Jak napisał zespół Wilsona: „jesteśmy przekonani, że dolar umocni się względem euro oraz japońskiej waluty.” „Obie te waluty będą wykazywały słabość względem dolara aż do końca 2015r. Oczekujemy, że para walutowa EUR/USD w 2017r. będzie handlowana w parytecie, a USD/JPY wyniesie 140.”
Jak przewiduje Goldman Sachs, na rynku towarowym ropa Brent pozostanie na poziomie $80 za baryłkę w ciągu następnego roku, a silny dolar popchnie ceny złota do poziomu $1 050 za uncję, czyli w dół z obecnego poziomu $1,190,34. W ciągu ostatniego kwartału, ceny złota spadły o 9 procent, a rynek ropy naftowej jest niedźwiedzi – zaliczył 20 procentowy spadek. Ceny metali takich jak nikiel, cynk i aluminium będą szły w górę, z kolei ceny miedzi będą nadal w tyle za cenami innych metali za sprawą rosnącej podaży oraz zmniejszonego popytu z Chin.
„Nasze prognozy gospodarcze są dość łaskawe,” napisali analitycy w sekcji pod tytułem „ Żyjąc w nisko rentownym świecie.” „Jednak spod powierzchni wyłania się obraz wielu aktywów, które będą przynosić minimalne zyski.”