Panele słoneczne i pompy ciepła w nowej ofercie Energi Obrotu

Własna elektrownia słoneczna bez skomplikowanych formalności, przyjazna środowisku pompa ciepła ogrzewająca dom, a do tego pełne wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania lub pożyczki w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Z takich rozwiązań mogą skorzystać klienci Energi Obrotu.

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o domowy budżet, a także zatroszczyć się o środowisko, Energa Obrót przygotowała m.in. ofertę mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jest to samoobsługowe urządzenie, które umożliwia produkcję własnego prądu. W pierwszej kolejności na potrzeby gospodarstwa domowego pobierana jest energia słoneczna wytwarzana przez tę niewielką elektrownię, a dopiero później ta z sieci.

Niski koszt ogrzewania domu zapewniają z kolei pompy ciepła. To urządzenia, które czerpią bezpłatną energię cieplną z powietrza, wody lub z gruntu. W połączeniu z energią elektryczną i nowoczesnym systemem grzewczym zapewniają ekologiczne i bezpieczne ogrzewanie. Mają one zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku modernizacji już istniejących instalacji grzewczych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *